9th BSUIR Open Programming Championship

acm.bsuir.by
  18.03 Mon 20:59
Team Registration

To be eligible to compete, all teams must register by March 15 (inclusive) (following the steps listed below).

Registration guidelines

1. Each individual on the team is to register on the clist.by website. Upon registration he must submit personal information form to take part in the 8th BSUIR Open Programming Championship.

2. Team captain must create a team by entering its name.

3. Other team members are required to join the team by selecting its name in the corresponding field.

4. Within an hour the team captain may accept or reject a participant's request for his addition to the team. After this time, the request for a members' addition to the team must be sent again.

5. After a team is formed (requests from all the members are accepted) the captain registers the team for taking part in the competition.

6. Moreover, the captain can fill in the information about the coach or skip this stage if the team does not have one.

7. The team is registered!

The participants are kindly requested to provide reliable information. After checking the data a confirmation of a successful registration will be sent to e-mail within a few days.

If you have any questions, please contact support: acm.bsuir.by@gmail.com.

Only authorized users

Log in / Sign up


[Tyumen IU] Tyumen IU: a hat that fits well: Artemov, Borovkova final
Tyumen Industrial University, Russia
Coach: Lyudmila Senkevich
[BSU+BSUIR+HSE] Ять: Vilcheuski, Paliyevits, Sobal final
National Research University Higher School of Economics + Belarusian State University + Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[UB of TUIT] Tuit Urganch Branch Masters: Aminov, Davronov, Iskandarov semifinal
Urganch Branch of Tashkent University of Information Technologies, Uzbekistan
Coach: Nodirbek Sadullayev
[ISU] Mindtravellers: Chumachenko, Antonov, Latyshev semifinal
[GYMN] Boy's next door: Kuvaldin, Stasenko, Kuzmuk junior final
ГУО "Гимназия №1 г. Бреста", Belarus
Coach: Iryna Gorbatsevich
[GYMN] Vitebsk33:999ms: Ulyanov, Gnedko, Drozdova junior final
ГУО "Гимназия №8 г. Витебска" + ГУО "Гимназия №1 г. Витебска", Belarus
Coach: Veronika Laktina
[GYMN+SCH] Постирония: Polkhovsky, Pastukhou, Kravets junior final
ГУО "Средняя школа №12 г. Пинска" + ГУО "Гимназия №1 имени Ф.Я.Перца г. Пинска", Belarus
Coach: Irina Gonchar
[GYMN+LYC+SCH] #!/bin/bash: Alekseev, Doroshin, Rulev semifinal
Лицей №1 г. Петрозаводска + Гимназия №30 г. Петрозаводска + Средняя школа №27 г. Петрозаводска, Russia
Coach: Timofey Remeslennikov
[AESC MSU+SCH] Vova Spid Doma: Lifar, Shekhovtsov, Romanov semifinal
The Advanced Educational Scientific Center (faculty) – Kolmogorov’s boarding school of the Moscow State University + Школа "Интеллектуал", Russia
Coach: Elena Andreeva
[SCH] Монополия Ван Лаф: Markelov semifinal
ГБОУ "Школа №179 г. Москвы", Russia
[GYMN] Слоны на водопое: Krasnik, Draganov, Goncharov semifinal
МАОУ "Гимназия №40 им. Ю.А. Гагарина г. Калининграда", Russia
Coach: Ilya Stepanov
[AESC MSU+SCH] Tinkoff: Пластмассовый мир: Ratseeva, Amelichev, Kaurkin semifinal
ГБОУ "Школа №1540 г. Москвы" + ГБОУ "Школа №179 г. Москвы" + The Advanced Educational Scientific Center (faculty) – Kolmogorov’s boarding school of the Moscow State University, Russia
[BSU*] Гости из прошлого: Tolstsikau, Kolesau, Gritskevich final
Belarusian State University*, Belarus
Coach: Vladimir Kotov
[LyceumBSU] WEST SIDE, или Блуждающая селезенка 2: Kuchin, Draevich, Zhdanovich junior final
Lyceum of Belarusian State University, Belarus
Coach: Angelika Lapo
[GYMN] Гомель-1: Kostianoy, Harrasov, Yermakou junior final
ГУО "Гимназия №10 г. Гомеля" + ГУО "Гимназия №51 г. Гомеля", Belarus
Coach: Michael Dolinsky
[LyceumBSU] Зверя нет сильней пегаса: Baliuk, Fedenya, Koleda junior final
Lyceum of Belarusian State University, Belarus
Coach: Angelika Lapo
[RaF+UB] Thanks to MDCS: Plavsic, Milisavljevic, Milenkovic final
University of Belgrade, Faculty of Mathematics + Racunarski fakultet, Serbia
[LYC] UKR_1: Denha, Zub, Melnyk junior final
Ліцей «Політ», Ukraine
Coach: Valentyn Melnik
[LYC] smth != kek: Upirvitskiy, Perevyshin junior final
ГБОУ "Челябинский областной многопрофильный лицей-интернат для одаренных детей" + МБОУ "Лицей №40 г. Нижнего Новгорода", Russia
[AESC MSU+SCH] Московское отделение фан-клуба Красивых Девочек: Gritsaev, Panshin, Volkov junior final
ГБОУ "Школа №1329 г. Москвы" + ГБОУ "Школа №2101 г. Москвы" + The Advanced Educational Scientific Center (faculty) – Kolmogorov’s boarding school of the Moscow State University, Russia
Coach: Elena Andreeva
more


Rishik sosooding Sood from None in recursed with 1 event(s)
[none] recursed: Sharma, Kumar, Sood new
9th BSUIR Open Programming Championship
Himanshu crimsonred Kumar from None in recursed with 1 event(s)
[none] recursed: Sharma, Kumar, Sood new
9th BSUIR Open Programming Championship
Vatsal vatsalsharma376 Sharma from None in recursed with 1 event(s)
[none] recursed: Sharma, Kumar, Sood new
9th BSUIR Open Programming Championship
Rustamjon MLRDer Kirgizbaev from TUIT in Avengers with 1 event(s)
[TUIT] Avengers: Kirgizbaev new
9th BSUIR Open Programming Championship
Margarita mh29122005 Petrova from None in nirvana with 1 event(s)
[GYMN+none] nirvana: Badanov, Petrova new
9th BSUIR Open Programming Championship
Chingis Yan2019 Badanov from GYMN in nirvana with 2 event(s)
[GYMN+LYC] big_brain_time: Badanov, Lyudofa, Petrova disqualified
X BSUIR Open Programming Championship
[GYMN+none] nirvana: Badanov, Petrova new
9th BSUIR Open Programming Championship
Kirill kirillt1599 Tugolukov from None in Enter-1 with 1 event(s)
[none] Enter-1: Tugolukov new
9th BSUIR Open Programming Championship
Ivan Volkov_Ivan Volkov from LYC in kkk with 1 event(s)
[LYC] kkk: Volkov new
9th BSUIR Open Programming Championship
Asif asif Anwar from None in simple with 1 event(s)
[none] simple: Anwar new
9th BSUIR Open Programming Championship
Artem arti100 Gordeychik from BSUIR in pepega with 1 event(s)
[BSUIR] pepega: Gordeychik new
9th BSUIR Open Programming Championship
Anton DungeonMaster Kourganov from BSUIR in Club Boys with 2 event(s)
[BSUIR] Club Boys: Ramanouski, Kourganov new
9th BSUIR Open Programming Championship
[BSUIR] Mom's Spaghetti: Kourganov, Moshko, Sushkevich qualification
8th BSUIR Open Programming Championship
Yahor mayotte Ramanouski from BSUIR in Club Boys with 2 event(s)
[BSUIR] Club Boys: Ramanouski, Kourganov new
9th BSUIR Open Programming Championship
[BSUIR] Strangers: Vinokurov, Romanovskiy, Borisov qualification
8th BSUIR Open Programming Championship
Matvey NyashEnotik Bunos from None in International error with 1 event(s)
[none] International error: Bunos new
9th BSUIR Open Programming Championship
Felix RpdStrike Puscasu from None in Ultimii Blatuiti with 3 event(s)
[UniBuc] The Randomizers: Puscasu, Moroianu, Chichirim final
X BSUIR Open Programming Championship
[none] Ultimii Blatuiti: Puscasu new
9th BSUIR Open Programming Championship
[ICHB] Blatuitorii: Puscasu, Moroianu, Kenobi semifinal
8th BSUIR Open Programming Championship
Kirill CHEMPIONS Bolvako from BSTU in Flexerbl with 1 event(s)
[BSTU] Flexerbl: Bolvako new
9th BSUIR Open Programming Championship
Lol TestAccount Mda from BSUIR in лулдщд with 1 event(s)
[BSUIR] лулдщд: Mda new
9th BSUIR Open Programming Championship
Shubham mittalshubham Mittal from None in paanwaale with 1 event(s)
[none] paanwaale: Mittal new
9th BSUIR Open Programming Championship
Nikita drontik Timofeev from BSUIR in BBGSMF with 3 event(s)
[BSUIR] BBGSMF: Timofeev, Malets semifinal
X BSUIR Open Programming Championship
[BSUIR] BBGSMF: Timofeev new
9th BSUIR Open Programming Championship
[BSUIR] BBGSMF: Timofeev, Malets qualification
8th BSUIR Open Programming Championship
Mahathir sazerterus25 Ahmad from None in New Horizon with 1 event(s)
[none] New Horizon: Ahmad new
9th BSUIR Open Programming Championship
Alexey grennwolf Lopatin from ITMO in grennwolf with 2 event(s)
[ITMO] grennwolf: Lopatin new
9th BSUIR Open Programming Championship
[GYMN+LYC] What are you crazy about: Sidorevich, Lopatin, Garkavy junior final
8th BSUIR Open Programming Championship
more