ICPC 2019-2020 BSUIR

Qualification Quarterfinal
  Sept. 19, 2019, midnight


Team Registration

To be eligible to compete, all teams must register by deadline (following the steps listed below).

Registration guidelines

1. Each individual on the team is to register on the clist.by website. Upon registration he must submit personal information form to take part.

2. Team captain must create a team by entering its name.

3. Other team members are required to join the team by selecting its name in the corresponding field.

4. Within an hour the team captain may accept or reject a participant's request for his addition to the team. After this time, the request for a members' addition to the team must be sent again.

5. After a team is formed (requests from all the members are accepted) the captain registers the team for taking part in the competition.

6. Moreover, the captain can fill in the information about the coach or skip this stage if the team does not have one.

7. The team is registered!

The participants are kindly requested to provide reliable information. After checking the data a confirmation of a successful registration will be sent to e-mail within a few days.

If you have any questions, please contact support: acm.bsuir.by@gmail.com.

Registration

Go to registration

[BSUIR] Belarusian SUIR: 112: Kuntsevich, Hubski, Vashchilin qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] BSUIR #17: Haluza, Kovalev, Lopatin qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] BSUIR #16: Labada, Voiteshonok, Sosnin qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Три ноута на границе дипломов: Slyaz, Kaspersky, Pletinski qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Загонщики: Yushkevich, Katskel, Novikov quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Идет набор в клан: Yuretski, Malets, Kozlov qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] 0 туристов: Mizeev, Kononchuk, Lesun qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Vvedite Chislo:: Filipovich, Kulakovsky, Makovskii qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] GLITCH: Kuntsevich, Kameka, Severin semifinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Anton Paramonov
[BSUIR] Ты, Я и Оладушка: Grishaev, Lapytko, Birych qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Хочу колбаски): Makeenko, Yermakou, Smolyar quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Viachaslau Kazlouski
[BSUIR] Baltica XXX: Stashkevich, Liskovets, Lagun qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Yan Herasimov
[BSUIR] Сабмитай, зайдёт: Krivosheev, Piskun, Klebanov quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Marina Garchuk
[BSUIR] BSUIR 2: Пока еще молодые: Udovin, Shavel, Vishnevsky semifinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] BSUIR 54: года: Khilko, Mosko, Domashevich quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] 2 шарика: Bokun, Budniak, Moiseenkov quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Aleksey Ropan
[BSUIR] Ниже некуда: Kulizhenko, Mukha, Volkov qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Aleksandra Sheldukova
[BSUIR] BSUIR 1: Fake: Rozhkov, Shilyaev, Vilcheuski semifinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Alexey Ropan

Artyom Citizen404 Kadushko
Anton Akozintsov Kozintsov
Maxim MaXiM Syromolotov
Alexander Tsudd Khristsenko