ICPC 2020-2021 BSUIR

Qualification Quarterfinal Online semifinal Onsite semifinal
  01.10 Thu 00:00


Team Registration

To be eligible to compete, all teams must register by deadline (following the steps listed below).

Registration guidelines

1. Each individual on the team is to register on the clist.by website. Upon registration he must submit personal information form to take part.

2. Team captain must create a team by entering its name.

3. Other team members are required to join the team by selecting its name in the corresponding field.

4. Within an hour the team captain may accept or reject a participant's request for his addition to the team. After this time, the request for a members' addition to the team must be sent again.

5. After a team is formed (requests from all the members are accepted) the captain registers the team for taking part in the competition.

6. Moreover, the captain can fill in the information about the coach or skip this stage if the team does not have one.

7. The team is registered!

The participants are kindly requested to provide reliable information. After checking the data a confirmation of a successful registration will be sent to e-mail within a few days.

If you have any questions, please contact support: acm.bsuir.by@gmail.com.

Only authorized users

Log in / Sign up


[BSUIR] BSUIR 2: Udovin, Vishnevsky, Shavel semifinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Aleksey Ropan
[BSUIR] BSUIR 3: percents: Shilyaev, Kryvasheyeu, Klebanov semifinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Alexey Ropan
[BSUIR] geroi & zlodei: Konoplich, Barabolia, Kuchar quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Maxim Veretennikov
[BSUIR] Дыплом з малинавым варэннем: Grishaev, Lapytko, Kadushko quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Brute Force - Best Force: Berazhny, Sendevich, Volkovskiy quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Гэта Іўе, дзетка: Svistun, Mankevich, Svistun quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Sviatlana Tsikhanouskaya
[BSUIR] Trip to RIP: Mizeev, Sokarev, Lesun quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] monki flippers: Yermakou, Malets, Makeyenka quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] GLITCH: Severin, Kuntsevich, Kameka quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
Coach: Anton Paramonov
[BSUIR] БЕГИ КРАСНАЯ БУКАШКА: Budniak, Moiseenkov, Bokun quarterfinal
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Glie: Baibak, Figurenko, Vasilevskii qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Kawaii boys: Kozel, Mikhailouski, Slizhik qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Синтаксический Захар: Yakovlev, Bylkov, Rusak qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Жмурики: Krasovsky, Zavaliuk, Kulakovsky qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Woha and Leha: Selivestrau, Fursanau, Zhdanko qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] LEDT: Burko, Simakou, Huzarevich qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Scooby-Doo!: Chernooki, Abozny, Shytsik qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] The Massive Potatoes: Lazuk, Shargorodsky, Gotchenya qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] Riot: Pelikh, Udavenka, Silchenko qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
[BSUIR] LOWSUGAR: Kozlov, Ivanchuk, Yeliseyeu qualification
Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics, Belarus
more


Nikita Skriep Sachivko from BSUIR with 1 event(s)
[BSUIR] Poltergeist Code: Preskurel, Sachyuka, Antonenka qualification
ICPC 2021-2022 BSUIR
Alex Alex_kopyl Lagun from BSUIR with 7 event(s)
BSUIR_1: Stashkevich, Samoilik, Lagun bsu
FAMCS Open Contest 2019-2020 for BSUIR teams
[BSUIR] дети 40и: Stashkevich, Lagun, Samoilik semifinal
X BSUIR Open Programming Championship
[BSUIR] Baltica XXX: Stashkevich, Lagun, Liskovets qualification
ICPC 2019-2020 BSUIR
[BSUIR] трус балбес бывалый: Stashkevich, Samoilik, Lagun bsu
BSU Olympiad 2018-2019 for BSUIR teams
[BSUIR] bez bab ok: Stashkevich, Lagun, Zabrotsky semifinal
9th BSUIR Open Programming Championship
[BSUIR] корень из 25: Stashkevich, Liskovets, Lagun qualification
ICPC 2018-2019 BSUIR
[BSUIR] Baltika Y: Astapenko, Stashkevich, Lagun semifinal
8th BSUIR Open Programming Championship
Vladislav vladik_ Maiski from BSUIR in 007 with 2 event(s)
[BSUIR] 007: Bakyt, Maiski new
ICPC 2020-2021 BSUIR
[BSUIR] 951007: Bakyt, Maiski, Nevinskiy qualification
X BSUIR Open Programming Championship
Madi madopew Bakyt from BSUIR in 007 with 2 event(s)
[BSUIR] 007: Bakyt, Maiski new
ICPC 2020-2021 BSUIR
[BSUIR] 951007: Bakyt, Maiski, Nevinskiy qualification
X BSUIR Open Programming Championship